Skip to content

6414 Park Ave(Unit C0008)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Sep 27, 2024

Property Information

Block19
Lot4
QualifierC0008
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description4RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage459
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,500
38%
Improvement Value:$22,500
63%
Total Assessment$36,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,776+2.0%
2024$2,721-1.7%
2023$2,768+0.7%
2022$2,749+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4444, Page 262