Skip to content

6018 Fillmore Pl(Unit C0002)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$196,100
Last Sale Date
Jan 2, 2008

Property Information

Block46
Lot6
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage752
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,400
14%
Improvement Value:$59,200
86%
Total Assessment$68,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,290+2.0%
2024$5,184-1.7%
2023$5,275+0.7%
2022$5,238+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$196,100

From:

To:

Sq Ft752DeedBook 8565, Page 92NU CodePartial parcel (6)Recorded7/16/2008