Skip to content

6018 Fillmore Pl(Unit C0007)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$195,615
Last Sale Date
Jan 14, 2008

Property Information

Block46
Lot6
QualifierC0007
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description2BR-ROOF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage754
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,500
14%
Improvement Value:$58,800
86%
Total Assessment$68,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,641+4.1%
2024$5,420+3.2%
2023$5,252+0.7%
2022$5,215+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$195,615
DeedBook 8432, Page 38