Skip to content

6016 Fillmore PlWest New York, NJ 07093

Apartment

Last Sale Price
$149,500
Last Sale Date
Mar 31, 1999

Property Information

Block46
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description3S-B-7U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,408
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
40%
Improvement Value:$90,000
60%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,389+4.1%
2024$11,903+3.2%
2023$11,534+0.7%
2022$11,453+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$149,500
DeedBook 5422, Page 334