Skip to content

6018 Fillmore Pl(Unit C0005)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Nov 5, 2014

Property Information

Block46
Lot6
QualifierC0005
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage754
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,500
14%
Improvement Value:$58,800
86%
Total Assessment$68,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,267+2.0%
2024$5,161-1.7%
2023$5,252+0.7%
2022$5,215+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft754DeedBook 9007, Page 153Recorded11/18/2014

Property Sale

SaleMulti
$195,000
DeedBook 8469, Page 130