Skip to content

22 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1986

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 21, 1998

Property Information

Block5
Lot37
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class46
Description2SFR2G 2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage4,800
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
43%
Improvement Value:$100,000
57%
Total Assessment$175,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,494+2.0%
2024$13,225-1.7%
2023$13,456+0.7%
2022$13,361+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986