Skip to content

5600 Hudson Ave(Unit C2002)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 22, 1999

Property Information

Block74
Lot1
QualifierC2002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,500
62%
Improvement Value:$9,500
38%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,065+4.1%
2024$1,984+3.2%
2023$1,922+0.7%
2022$1,909+1.0%
Property History

No events match the selected filters.