Skip to content

312a 67th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block7
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class37
Description2S-B-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,462
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
43%
Improvement Value:$58,500
57%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,981+2.0%
2024$7,822-1.7%
2023$7,958+0.7%
2022$7,902+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1899