Skip to content

226 Turkey Hill RoadAsbury, NJ 08802

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 11, 2025

Property Information

Block5
Lot58
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1S CB 2G
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage1,148
Acreage5.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$222,400
51%
Improvement Value:$209,600
49%
Total Assessment$432,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,502+3.9%
2024$7,219+3.8%
2023$6,954+0.9%
2022$6,894+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 1945