Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7 Industry CtTrenton, NJ 08638
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2001
Property Information
Block112
Lot410
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningIP-3
Sq Footage---
Acreage0.17
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$28,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,129 | +6.4% |
| 2024 | $1,061 | +5.4% |
| 2023 | $1,007 | +1.4% |
| 2022 | $993 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.