Skip to content

4 Beakes St

Trenton, NJ 08638

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 31, 2019

Property Information

Block13
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class10
Description1SCB,2SCB
Dwellings1
ZoningIP-2
Sq Footage---
Acreage21.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$729,400
17%
Improvement Value:$3,678,600
83%
Total Assessment$4,408,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$173,367+6.4%
2024$162,964+5.4%
2023$154,677+1.4%
2022$152,473+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960