Skip to content

1 Princess Diana Ln

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Mar 13, 2024

Property Information

Block13
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningIP-2
Sq Footage1,988
Acreage6.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,000
11%
Improvement Value:$1,631,300
89%
Total Assessment$1,833,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$2,058+1.6%
2001$2,025+24.4%
2000$1,628-7.8%
1999$1,765-6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0