Skip to content

129 Stokes Ave

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Nov 20, 2018

Property Information

Block27
Lot196
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningIP-3
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$649+1.4%
2018$640+1.3%
2017$631+0.3%
2016$630+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Sale

SaleMulti
$3,000
DeedBook 5019, Page 156