Skip to content

2 Rebecca CtTrenton, NJ 08628

Built 1983

Last Sale Price
$94,000
Last Sale Date
Nov 27, 1984

Property Information

Block419
Lot70
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class35
Description2SF 1AG
Dwellings1
ZoningRTH
Sq Footage2,236
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,300
27%
Improvement Value:$153,100
73%
Total Assessment$209,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,236+6.4%
2024$7,742+5.4%
2023$7,348+1.4%
2022$7,243+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1983