Skip to content

20 Cosey Rd

Trenton, NJ 08628

Built 1983

Last Sale Date
Aug 1, 2024

Property Information

Block423
Lot321
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage20,425
Acreage5.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$262,000
6%
Improvement Value:$3,857,800
94%
Total Assessment$4,119,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$491
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1983