Skip to content

21 Patton Dr

Trenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Jun 4, 1997

Property Information

Block450
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class16
Description2SF 1AG
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,869
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,200
32%
Improvement Value:$142,000
68%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,189+6.4%
2024$7,697+5.4%
2023$7,306+1.4%
2022$7,202+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 3203, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1950