Skip to content

64 Glen Mawr Dr

Trenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block486
Lot193
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class16
Description1.5SF 2AG
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,290
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,500
21%
Improvement Value:$199,600
79%
Total Assessment$254,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,744+6.6%
2024$9,144+5.5%
2023$8,666+1.5%
2022$8,539+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950