Skip to content

18 Peck Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1960

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block505
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,620
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,000
29%
Improvement Value:$151,300
71%
Total Assessment$213,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,389+6.4%
2024$7,886+5.4%
2023$7,485+1.4%
2022$7,378+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960