Skip to content

22 Peck Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2024

Property Information

Block505
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,800
35%
Improvement Value:$116,200
65%
Total Assessment$178,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,001+6.4%
2024$6,581+5.4%
2023$6,246+1.4%
2022$6,157+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6549, Page 1706

Property Built

Built

Year Built: 1960