Skip to content

3 Randi WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2016

Property Information

Block575
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,634
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,800
30%
Improvement Value:$227,100
70%
Total Assessment$324,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,778+6.4%
2024$12,012+5.4%
2023$11,401+1.4%
2022$11,238+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976