Skip to content

3635 Mer-Quaker Br RdTrenton, NJ 08619

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 1997

Property Information

Block1521
Lot123
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,362,600
21%
Improvement Value:$5,162,400
79%
Total Assessment$6,525,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$246,592+6.7%
2024$231,127+7.2%
2023$215,603+1.9%
2022$211,638+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985