Skip to content

6 Razorback DrTrenton, NJ 08619

Built 1983

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Oct 24, 2008

Property Information

Block1522
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,264
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,100
32%
Improvement Value:$221,000
68%
Total Assessment$324,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,421+6.7%
2024$10,705+1.2%
2023$10,575+1.9%
2022$10,381+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$405,000
DeedBook 5953, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1983