Skip to content

404 Flock Rd

Trenton, NJ 08619

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 1989

Property Information

Block1555
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,190
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,500
29%
Improvement Value:$223,800
71%
Total Assessment$315,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,111+6.7%
2024$10,414+1.2%
2023$10,288+1.9%
2022$10,099+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975