Skip to content

11 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2020

Property Information

Block1559
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,190
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
32%
Improvement Value:$220,100
68%
Total Assessment$323,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,404+6.7%
2024$10,689+1.2%
2023$10,559+1.9%
2022$10,365+2.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

Sq Ft2,507DeedBook 6232, Page 637Recorded10/28/2015

Property Sale

SaleMulti
$270,000
DeedBook 4311, Page 107

Property Sale

SaleMulti
$238,000
DeedBook 3829, Page 183

Property Built

Built

Year Built: 1972