Skip to content

10 Jeffrey LaneTrenton, NJ 08619

Built 1993

Last Sale Price
$280,500
Last Sale Date
Apr 19, 1993

Property Information

Block1565
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,155
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,400
22%
Improvement Value:$360,000
78%
Total Assessment$461,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,260+6.7%
2024$15,240+1.2%
2023$15,055+1.9%
2022$14,779+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$280,500
DeedBook 2678, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1993