Skip to content

381 Regina AveTrenton, NJ 08619

Built 1957

Owner
---
Last Sale Price
$528,000
Last Sale Date
Aug 1, 2025

Property Information

Block1606
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,822
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
33%
Improvement Value:$167,600
67%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,814+6.7%
2024$8,261+1.2%
2023$8,161+1.9%
2022$8,011+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$528,000
Sq Ft1,822DeedBook 6599, Page 1362Recorded8/5/2025

Property Sale

SaleMulti
$255,000
DeedBook 6159, Page 635

Property Sale

SaleMulti
$126,700
DeedBook 6131, Page 227

Property Sale

SaleMulti
$157,250
DeedBook 3588, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1957