Skip to content

10 Blairmore Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1983

Last Sale Price
$22,500
Last Sale Date
Dec 31, 1981

Property Information

Block1622
Lot31
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,564
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,700
40%
Improvement Value:$145,000
60%
Total Assessment$239,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,447+6.7%
2024$7,917+1.2%
2023$7,821+6.5%
2022$7,342+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983

Property Sale

SaleMulti
$22,500
DeedBook 2178, Page 703