Skip to content

2006 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2024

Property Information

Block1660
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,000
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
74%
Improvement Value:$71,200
26%
Total Assessment$273,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,645+6.7%
2024$9,040+1.2%
2023$8,931+1.9%
2022$8,767+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6559, Page 189