Skip to content

80 Hollynoll DrTrenton, NJ 08619

Built 1961

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Oct 22, 1993

Property Information

Block1664
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,449
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,500
31%
Improvement Value:$197,500
69%
Total Assessment$286,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,079+6.7%
2024$9,447+1.2%
2023$9,332+61.0%
2022$5,797+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 2739, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1961