Skip to content

2660 Mer-Quaker Br RdTrenton, NJ 08619

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 2019

Property Information

Block1694
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class17
Description2S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,764
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,400
36%
Improvement Value:$132,100
64%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,242+6.7%
2024$6,788+1.2%
2023$6,705+1.9%
2022$6,582+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928