Skip to content

95 Audrey PlTrenton, NJ 08619

Built 1957

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Nov 12, 2002

Property Information

Block1697
Lot41
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,016
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
37%
Improvement Value:$121,600
63%
Total Assessment$192,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,794+6.7%
2024$6,368+1.2%
2023$6,291+1.9%
2022$6,175+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 4412, Page 130

Property Sale

SaleMulti
$142,900
DeedBook 3781, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1957