Skip to content

78 Audrey PlTrenton, NJ 08619

Built 1955

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jun 8, 2017

Property Information

Block1697
Lot54
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,071
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
40%
Improvement Value:$107,700
60%
Total Assessment$178,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,304+6.7%
2024$5,909+1.2%
2023$5,838+1.9%
2022$5,730+2.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$230,000

From:

To:

Sq Ft1,071DeedBook 6288, Page 1011Recorded6/12/2017

Property Sale

Sale
$220,000

From:

To:

Sq Ft1,152DeedBook 6196, Page 1451Recorded7/7/2014

Property Sale

SaleMulti
$236,000
DeedBook 6019, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1955