Skip to content

2726 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1915

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2004

Property Information

Block1697
Lot75
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,600
40%
Improvement Value:$93,900
60%
Total Assessment$156,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,515+6.7%
2024$5,169+1.2%
2023$5,107+1.9%
2022$5,013+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 4262, Page 87

Property Sale

SaleMulti
$89,000
DeedBook 3513, Page 193

Property Built

Built

Year Built: 1915