Skip to content

4 Pasadena DrTrenton, NJ 08619

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2000

Property Information

Block1702
Lot41
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,700
46%
Improvement Value:$107,500
54%
Total Assessment$199,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,020+6.7%
2024$6,580+1.2%
2023$6,500+6.5%
2022$6,102+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965