Skip to content

568 Flock RdTrenton, NJ 08690

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2009

Property Information

Block1719
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,896
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,700
35%
Improvement Value:$186,800
65%
Total Assessment$289,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,202+6.7%
2024$9,562+1.2%
2023$9,446+6.5%
2022$8,867+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978