Skip to content

24 Azalea WayTrenton, NJ 08690

Built 1975

Last Sale Price
$354,000
Last Sale Date
Dec 18, 2001

Property Information

Block1723
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,604
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,700
29%
Improvement Value:$270,900
71%
Total Assessment$381,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,448+6.7%
2024$12,604+1.2%
2023$12,452+6.5%
2022$11,688+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$354,000
DeedBook 4192, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1975