Skip to content

2603 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$595,000
Last Sale Date
Aug 23, 1999

Property Information

Block1787
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,134
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,100
71%
Improvement Value:$62,100
29%
Total Assessment$217,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,654+6.7%
2024$7,174+1.2%
2023$7,087+1.9%
2022$6,957+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$595,000
DeedBook 3678, Page 29

Property Sale

SaleMulti
$109,000
DeedBook 2244, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1950