Skip to content

2312 Wh-Mer Rd - Unit 202

Trenton, NJ 08619

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$198,125
Last Sale Date
Jan 22, 1993

Property Information

Block1804
Lot78
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,900
40%
Improvement Value:$85,400
60%
Total Assessment$142,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,015-20.6%
2024$6,315-13.8%
2023$7,325+1.9%
2022$7,191+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$198,125
DeedBook 2657, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1978