Skip to content

2312 Wh-Mer Rd- 106 & 108

Trenton, NJ 08619

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Feb 3, 2023

Property Information

Block1804
Lot79
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
40%
Improvement Value:$95,700
60%
Total Assessment$159,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,621-15.0%
2024$6,613-19.5%
2023$8,213+1.9%
2022$8,062+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$330,000
DeedBook 6514, Page 763Recorded2/7/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$106,465
DeedBook 5998, Page 885

Property Sale

SaleMulti
$224,650
DeedBook 2431, Page 974

Property Built

Built

Year Built: 1978