Skip to content

2312 Wh-Mer Rd - Unit 201

Trenton, NJ 08619

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$236,000
Last Sale Date
Sep 26, 2002

Property Information

Block1804
Lot88
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,100
40%
Improvement Value:$99,200
60%
Total Assessment$165,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,825-15.0%
2024$6,854-19.5%
2023$8,510+1.9%
2022$8,353+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$236,000
DeedBook 4385, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 1978