Skip to content

33 Shady LaTrenton, NJ 08619

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2004

Property Information

Block1805
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,181
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,500
25%
Improvement Value:$222,400
75%
Total Assessment$295,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,428+6.7%
2024$9,774+1.2%
2023$9,655+6.5%
2022$9,063+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1993