Skip to content

103 Jonathan DrTrenton, NJ 08619

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2016

Property Information

Block1815
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,000
46%
Improvement Value:$96,000
54%
Total Assessment$179,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,308+6.7%
2024$5,912+1.2%
2023$5,841+6.5%
2022$5,483+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$95,000
DeedBook 3177, Page 126

Property Built

Built

Year Built: 1951