Skip to content

24 Doreen Rd

Trenton, NJ 08690

Built 1964

Owner
---
Last Sale Price
$487,475
Last Sale Date
Aug 20, 2025

Property Information

Block1833
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,200
40%
Improvement Value:$130,900
60%
Total Assessment$219,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,471+3.2%
2024$7,237+1.2%
2023$7,149+6.5%
2022$6,711+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$487,475
Sq Ft1,254DeedBook 6601, Page 1058Recorded8/22/2025

Property Built

Built

Year Built: 1964