Skip to content

21 Jericho DrTrenton, NJ 08690

Built 1964

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Jul 31, 2018

Property Information

Block1834
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,660
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,600
32%
Improvement Value:$184,600
68%
Total Assessment$271,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,557+6.7%
2024$8,958+1.2%
2023$8,849+6.5%
2022$8,307+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft1,660DeedBook 6342, Page 1898Recorded9/28/2018

Property Built

Built

Year Built: 1964