Skip to content

5 Jericho DrTrenton, NJ 08690

Built 1962

Last Sale Date
Jul 31, 2008

Property Information

Block1834
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,300
43%
Improvement Value:$117,900
57%
Total Assessment$205,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,231+6.7%
2024$6,778+1.2%
2023$6,696+6.5%
2022$6,285+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962