Skip to content

4 Bree DrTrenton, NJ 08690

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 1987

Property Information

Block1841
Lot54
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,100
31%
Improvement Value:$187,200
69%
Total Assessment$271,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,561+6.7%
2024$8,961+1.2%
2023$8,853+6.5%
2022$8,310+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975