Skip to content

67 Sunset BlvdTrenton, NJ 08690

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2018

Property Information

Block1844
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
49%
Improvement Value:$89,200
51%
Total Assessment$175,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,949+7.0%
2024$5,560+1.3%
2023$5,490+6.8%
2022$5,138+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954