Skip to content

27 Fleetwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1954

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Dec 21, 2020

Property Information

Block1845
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,245
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
40%
Improvement Value:$127,500
60%
Total Assessment$212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,471+6.7%
2024$7,002+1.2%
2023$6,918+10.8%
2022$6,244+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft1,245DeedBook 6425, Page 1452Recorded12/24/2020

Property Built

Built

Year Built: 1954