Skip to content

37 Fleetwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1958

Last Sale Price
$53,000
Last Sale Date
Aug 29, 1979

Property Information

Block1845
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,300
43%
Improvement Value:$112,400
57%
Total Assessment$197,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,717+7.0%
2024$6,280+1.3%
2023$6,201+6.8%
2022$5,806+2.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$53,000
DeedBook 2113, Page 536

Property Built

Built

Year Built: 1958