Skip to content

43 Fleetwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1958

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Jul 24, 2003

Property Information

Block1845
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,200
40%
Improvement Value:$126,400
60%
Total Assessment$210,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,422+6.7%
2024$6,956+1.2%
2023$6,872+6.5%
2022$6,451+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 4583, Page 229

Property Sale

SaleMulti
$150,500
DeedBook 3835, Page 117

Property Built

Built

Year Built: 1958